اطلاعات تماس

تهران خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)
نبش کوچه سی و هفتم پلاک 163
طبقه سوم واحد6

ما همه روزه در دسترس هستیم

چسب کاغذ دیواری چیست و چگونه بهترین چسب را انتخاب کنیم؟

چسب کاغذ دیواری چیست؟

در بازار این چسب‌ها به صورت خشک و پودروی یا پولکی موجود هستند و در قوطی یا کیسه عرضه می‌شوند. در زمان نصب، نصاب این پودر یا با حلال آب مخلوط می‌کند. برخی از برندها چسب‌های کاغذ دیواری را به صورت مایع و آماده به بازار عرضه می‌کنند. برای بهترین کارایی حتماً باید از برندها و اجناس مرغوب سطح بازار استفاده کنید.

انواع چسب کاغذ دیواری

در حال حاضر 4 مدل چسب در سطح بازار وجود دارد که برای آشنایی بیشتر شما هر کدام را به صورت جداگانه معرفی خواهیم کرد:

چسب کاغذ دیواری با قابلیت استفاده در آب سرد

قابلیت حل شدن آنها در آب بالاست و به سرعت خشک نمی‌شود. به دلیل اینکه سرعت خشک شدن آنها کم است نصاب زمان کافی را برای تنظیم طرح‌های کاغذ دیواری بر روی دیوار خواهد داشت.

چسب‌های همه منظوره

چسب‌های چند منظوره نیز در بین نصاب‌های کاغذ دیواری از محبوبیت بالایی برخوردار است. این نوع چسب معمولاً به صورت پودری در بازار عرضه می‌شود و قابلیت حل شدن بالایی در آب دارد. این مدل چسب‌ها خاصیت ضدقارچ و کپک زدگی داشته و در محل‌هایی که دارای رطوبت بالا هستند و امکان ایجاد کپک و قارچ وجود دارد مورد استفاده قرار می‌گیر

چسب‌هایی با چسبندگی زیاد

این چسب‌ها که با ساختار خاصی از پلیمرهای وینیل باندل ساخته می‌شوند، خاصیت چسبندگی بالایی که این چسب‌ها دارند، آنها را برای چسباندن آن دسته از کاغذ دیواری‌هایی که گرماژ بالاتری دارند و در نتیجه سنگین‌تر هستند، مناسب کرده است. برای نصب پوسترهای دیواری، کاغذ دیواری‌های پارچه‌ای، کاغذ دیواری‌های ضخیم و همچنین نصب کاغذ دیواری بر روی کاشی می‌توان از این مدل چسب استفاده کرد.

چسب پوستری یا چسب فوری

این مدل چسب همان طور که از نام آن مشخص است برای کاغذ دیواری‌های پوستری و آن دسته از کاغذ دیواری‌هایی که در آنها از رنگ‌های متنوعی استفاده شده است، مناسب است. جنس این چسب‌ها به گونه‌ای است که بر روی رنگ و ساختار رنگی کاغذ دیواری کمترین تاثیر را ایجاد می‌کند.

مدل دیگری از چسب کاغذ دیواری که می‌توان به آن اشاره کرد، چسب مایع یا چسب‌های آماده مصرف است. در بین چسب‌های موجود در بازار این مدل چسب، از همه آنها گران‌تر بوده و به نسبت غلظت یا ترکیب آن می‌توان برای نصب کاغذ دیواری از آن استفاده کرد.

بهترین چسب‌های کاغذ دیواری چه مشخصاتی دارند؟

  • حالت فیزیکی چسب: پولکی
  • ترکیب / رنگ چسب کاغذی: زرد کمرنگ یا کرم نزدیک به سفید
  • بوی چسب کاغذی: بدون بو
  • حل شدن در آب: قابل حل
  • چسبندگی چسب کاغذی:بعد از 15 دقیقه
  • خصلت قلیایی
  • سرعت محلول: چسبندگی ساکن حداقل ۵۰ درصد

چسب خمیری چیست؟

این چسب مکملی برای نصب صحیح کاغذ دیواری و پوستر دیواری است. کاربرد این چسب در لبه قرنیزها، کنار چارچوب درب‌ها و پنجره‌ها و از بین بردن درزهای کاغذ دیواری است.

 

 

به اشتراک بگذارید:

administrator

شرکت بازرگانی رادین فعال در زمینه انواع رنگ های صنعتی و ساختمانی و مشتقات رنگ و مواد اولیه و تولید کننده رنگ اتومبیلی ،ساختمانی و انواع تینر. برای ثبت سفارش و یا درخواست مشاوره با کارشناس فروش مهندس مرزبان تماس حاصل فرمائید: 09129685442

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *